Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Kargolama Süreci

Kargolama ve Teslimat

Ürünlerin tedarik olanağında sorun bulunmadıkça normal şartlarda teslim süresi en geç 3 iş günüdür.

İklim koşulları, kargo firmasıyla ilgili olağanüstü durumlar ve tüketicinin adres bilgilerinin yetersiz olması durumunda teslimat süresi uzayabilir.

Satın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?

Alışveriş esnasında belirtilen “1-3 iş günü” gibi ibareler, kargo firmasının ürünü teslim etme süreleri olup, bizim kargoya verdiğimiz günden itibaren geçerli olan tahmini ortalama teslim sürelerdir. Firmamız ürün stoklarımızda bulunduğu sürece siparişlerinizi aynı gün çıkarmayı hedefler. Ürünün stoklarımızda bulunmaması durumunda ise 7 iş günü içinde kargoya verilmektedir. Ürün açıklama kısmında stok miktarı belirtilmektedir.

İki farklı tarihte aldığım ürünü tek kargo olarak göndermeniz mümkün müdür?

İki farklı tarihte satın aldığınız ürünleri tek kargoda birleştirme uygulaması genel bir uygulama olmayıp, mümkün olabilen ürünlerde mutlaka üyelerimize bilgi verilmektedir. Kargo bekletme ve/veya birleştirme uygulaması size en uygun kargo fiyatı anlaşması ile ve en düşük genel giderlerle (personel ve depolama) en uygun fiyatla ürünler sunulabilmesi ilkesine ilave yükler getirebildiğinden ancak çok özel ürün koşullarında mümkün olabilmekte ve bununla ilgili bilgiler tüm üyelerimize duyurulmaktadır.

Bu çok özel koşullar dışında kargo birleştirme uygulaması maalesef mümkün olmamaktadır.

Ürünüm hangi kargo firması ile gönderilecek?

Satın almış olduğunuz ürünler anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO ile gönderilmektedir.

Kargo ücretleriniz nedir?

Alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımıza aittir.

Siparişiniz Hazırlanıyor ne demek?

Sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra sipariş detaylarınızda ve size onay maili geldikten sonra göreceğiniz “Sipariş geçmişim” bölümünde listelenen ürünlerde Sipariş Durumu alanında bulunan “Kargo Hazırlanıyor” yazısı, ürünün henüz kargoya verilmediğini, kargoya verileceği günü yada kargo firması tarafından alınması bekleniyor anlamına gelmektedir.

Kargomun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Kargonuzun, nerede olduğunu öğrenmek için, siparişinizin kargoya verildiği bilgisini içeren e-postadaki yada sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra hesap menünüzde göreceğiniz “Sipariş geçmişim” bölümünde listelenen ürünlerde bulunan “Kargom Nerede?” linkinini kullanabilirsiniz. Bu linkin aktif olması kimi zaman kargo firmasının verileri kendi veritabanına yüklemesine bağlı olarak 2-5 saati bulabilmektedir.

Ürünüm, kargoya verildikten kaç gün sonra bana ulaşır?

Siparişiniz normal şartlarda kargoya verildikten sonra “1-3 iş günü” içerisinde size ulaşacaktır. Oluşabilecek iç aksaklıklar tarafinıza mutlaka e-mail yolu ile bildirilecektir. Yaşanmasını hiç istemediğimiz bu tür aksaklıklar için şimdiden özür dileriz.

Teslimat süreleri gideceği bölgeye ve kargo firmasına göre değişiklik göstermekle beraber Ege Bölgesi için 1-3 iş günü, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi için ise 1-4 iş günü sürebilmektedir.

Nüfusu 25.000 altında ve/veya YURTİÇİ şubesi bulunmayan kimi ilçe, kasaba ve köylere haftanın belirli günleri teslimat yapılıyor olabileceğinden, bu yerlere teslimat sürelerinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

KKTC ye gönderi yapıyor musunuz?

Hayır, KKTC’ye şimdilik gönderi yapamıyoruz.

Yurtdışına gönderi yapıyor musunuz?

Hayır. Şu aşamada sadece Türkiye sınırları içerisine gönderi yapmaktayız.

Ürünleri gelip alabilir miyim?

Evet. Web sitemizde görmüş olduğunuz ürünlerin tümünü mağazamızdan gelip teslim alabilirsiniz.

Henüz kargoya verilmemiş olan alışverişimdeki adresi değiştirmek istiyorum?

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde belirtmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerini, ürün hazırlanma sürecine girmeden değiştirebilirsiniz.

Değişiklik yapmak için, sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra üst menüde bulunan “Hesabım” bölümüne giriş yapıp, değişiklik yapmak istediğiniz siparişinizin detayına girmeniz gerekmektedir.

Adreste bulunamadığım için, kargom geri iade edilmiş. Ne yapmalıyım?

Adreste bulunamamanızdan dolayı iade edilen kargonuz hakkında, iletişim sayfası aracılığı bize bilgi vermeniz durumunda, kargonuz yeniden adresinize yönlendirilmektedir.

Kargomu şubeden kendim gidip teslim almak istiyorum. Mümkün müdür?

Evet mümkündür. Ancak herhangi bir aksilik yaşamamak için, şubeye gitmeden önce irtibata geçmenizi ve şubeden teslim almak istediğinizi belirtmenizi önermekteyiz. Aksi halde siz şubede iken, ürün size teslim edilmek üzere teslimata çıkarılmış olabilir.

Siparişime ait kargo teslimatı hala yapılmadı. Sorun ne olabilir?

Kargolarınızın nerede olduğunu hakkında detaylı bilgiye istediğiniz her zaman kargo firmasına ait olan telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bilgilerde bir anormallik yada hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfası aracılığı ile bize bilgi vermenizi rica edeceğiz.

Hafta sonu çalışmıyorum. Kargomu alamayacağım. Ne yapmalıyım?

Kargo firmaları, genellikle bulundukları bölgede firmaların hafta sonu çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi sahibidir ve hafta sonu çalışmayan firmalara genelde teslimata gitmezler. Ancak çalışmadığınız halde size teslimata gelip bulamadıkları takdirde, takip eden ilk işi günü ikinci uğrama yapacaklardır.