Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz
 • ARAPÇA ESERLER
 • ARAPÇA ESERLER

  7 adet ürün gösteriliyor
  اَلأَنْوَارُ القُدْسِيَّةُ لِشَرْحِ الأَوْرَادِ البَهَائِيَّةِ=EVRAD-I BAHAİYYE’NİN TERCÜME VE ŞERHİ            Müellif’in “el-Envâr-ul-Kudsiyye li Şerh-il-Ev­râd-il-Bahâiyye” adıyla Arabcasıyla eş zamanlı olarak yazdığı bu eser,           ..
  ₺100,00
  Vergiler Hariç:₺100,00
  اَنَامِلُ مَسَائِلِ التَّوْحِيدِ = ENÂMİL-U MESÂİL-İT-TEVHÎD                      Müellif’in Arabca olarak yazdığı iki cildlik bu eser, İşrâkiyye felsefesinin yahud müsteşriklerin batağına batan günümüzdeki bazı mutasavvıfların, zarûret-i d..
  ₺900,00
  Vergiler Hariç:₺900,00
  اَلدُّرَرُ الْعَوَالِى لِشَرْحِ بَدْءِ الأَمَالِى  = ED-DÜRER-UL-AVÂLÎ Lİ ŞERH-İ BED’İ-L-EMÂLÎ                    Müellifin Arabca olarak yazdığı bu eser, Sirâceddîn Ali bin Osman el-Ûşî el-Ferğânî kuddise sırruhu’nun Ehli Sünnet velCemaatin iti..
  ₺300,00
  Vergiler Hariç:₺300,00
   الدر النضيد فى التصوف والتوحيد=ED-DURRU-N-NADİD            Müellif’in «ed-Dürr-ün-Nadîd fit’Tasavvufi vet’Tevhîd» adıyla Arabca olarak yazmış olduğu, sonra Türkçe’ye tercüme ettiği bu eser, zamanımızda sünnete = Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’in getirmiş ol..
  ₺300,00
  Vergiler Hariç:₺300,00
  مَصَافُ الْعُلَمَاءِ اْلاَتْقِيَاءِ اْلاَحْبَارِ اْلاَخْيَارِفى التَّوْحِيدِ وَالتَّوَكُّلِ وَالتَّوَسُّلِ بِاْلاَنْبِيَاءِ وَاْلاَوْلِيَاءِ اْلاَبْرَارِ   MESÂF-UL-ULEMÂ’İ-L-ETKİYÂ’….                       Müellifin Arabca olarak..
  ₺400,00
  Vergiler Hariç:₺400,00
  حكمة الانبياء بتعليم الاصفياء=HİKMET-EL ENBİYAMüellif’in «Hikmet-ul-Enbiyâ’ bi Ta’lîm-il-Asfi­yâ’» adıyla Arabca olarak yazmış olduğu, sonra Türkçeye tercüme ettiği bu eser, enbiyâ’nın hikmetli öğütlerinde sûfîlerin yollarını beyan için hazırlanan kıymetli bir kitabdır        &nb..
  ₺300,00
  Vergiler Hariç:₺300,00
  أَدَلُّ الخَيْرَاتِ فِى التَّحْمِيدَاتِ وَالثَّنَاءِعَلَى الله ِ وَالصَّلَوَاتِ وَمُنْتَخَبَاتِ الدَّعَوَاتِEDELL-UL-HAYRÂT HAMD, SENA, DUA SALAVAT           Müellifin “Edell-ül-Hayrât fit’Tahmîdâti ves’­Senâi Alallâhi ves’Salavâti ve Müntehabât-id-Daavât” adıyla Arabca..
  ₺80,00
  Vergiler Hariç:₺80,00